Kniha fotek ze semináře s panem Haradou

Akce, iaidó, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povoleny

Jako vzpomínku na loňský seminář s panem Haradou udělal Vláďa Hyndrák fotoknihu. Dva výtisky jako vzpomínku dostal pan Harada a jeho asistent pan Hotta, kniha se jim prý velmi líbila. Několik výtisků si objednali členové Kokki dódžó. Aktuálně není žádný k dispozici.

Tisk knihy je dělán na objednávku. V případě, že by jste tuhle knihu chtěli vlastnit, tak je možné ji nechat pro vás vyrobit. Cena vyšla asi na 800 Kč za kus. K vidění kniha bude na semináři iaidó a taikai, které koncem března pořádá Budó Plzeň, kde bude Vláďa a několik členů Kokki dódžó přítomno.

V případě, že by jste o knihu měli zájem rovnou, tak se případně můžete rovnou obrátit na Vláďu Hyndráka (kokkidojo@seznam.cz)

Ještě bych rád zde přidal odkazy na fotografie ze semináře s panem Haradou z webu Budó Plzeň:
Část 1
https://photos.google.com/share/AF1QipOxjG1Pf-FQnV1T-Wpi0FGCODt0w0EoZgS8lOEs46gIrZpifxaYn_LqKz-eHo2-sg?key=VXk0LUhZa084aXNMTG9OWklrQV9pMnBYakpBRmZB
Část 2
https://photos.google.com/share/AF1QipMEBr1IRSOVELt2STawKKvSxpMmqv6exgivsBBRtQlRmbUUIIvkrV3zuX7u32LUvQ?key=b3JHcnZyZnFkR05UZ3NVUlpiNXlUMXl0TTVQNXZ3

Bříza

Kokki dódžó na Twitteru

Akce, Japonsko Komentáře nejsou povoleny

Zřídili jsme účet na Twitteru, kde jsou stručné informace o dění v našem dódžó i o dění přátel v Japonsku.

https://twitter.com/kokkidojo1

Lednový seminář ve Zlíně

Akce, iaidó, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povoleny

O uplynulém víkendu zlínské Tenšin dódžó ve spolupráci s Kokki dódžó pořádalo seminář iaidó vedený Vláďou Hyndrákem (5.dan iaidó). Přijelo na 30 iaidistů z mnoha koutů Čech a Moravy. Po oba dny se cvičily techniky ZNKR Seitei iai. Z Kokki dódžó do Zlína na seminář dorazili také Venca Máša a Libor Pánek.  Za uspořádání semináře patří díky Patrikovi Orthovi z Tenšin dódžó ze Zlína. Za fotografie díky Honzovi Vebersíkovi z královohradeckého Nozomi dódžó. Další obdobný seminář iaidó ve Zlíně je předběžně naplánován na letošní červen.

První cvičení v roce 2018

Akce, iaidó, korjú, Muso šinden rjú, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povoleny

7.1.2018 v neděli dopoledne jsme se sešli k lehce slavnostnímu prvnímu společnému cvičení v roce 2018.

Před 10.hodinou dopoledne se nás sešlo celkem sedm v tělocvičně Sokola Boršov. Tři iaidisté z Buďějc, ostatní přespolní – Český Krumlov, Chlum u Třeboně, Praha/Hluboká nad Vltavou a Trocnov. Všichni jsou členy Kokki dódžó. Několik dalších členů z rodinných či jiných důvodů nedorazilo.

Převlekli jsme se do iaidógi, umístili jsme kaligrafie a květiny na čestné místo a též vytřeli podlahu. Tím se z tělocvičny, kde na sťěně visí sokolské motto „Tužme se“, stalo naše iaidó dódžó. Společně jsme provedli reihó, rozcvičili se sami. Pro nadcházející hodinové volné cvičení iaidó waza jsme od Vládi obdrželi instrukci, že dnes nemáme při cvičení hodnotit své provedení waza, ale nechat naše myšlení spojit se s mečem a intezivně cvičit.

Každý cvičil waza ze ZNKR Seitei iai nebo Musó šinden rjú, která znal. Po volném cvičení na úplný závěr následovalo enbu, kdy každý z nás před ostatními zacvičil jedno waza dle svého výběru. Tím skončila část cvičení iaidó. Stihlo se ještě pořízení tradičního památečného fota všech účastníků. Popřáli jsme si do roku 2018 vše dobré a během převlíkání probrali účast na nastávajících akcích iaidó v ČR a blízkém okolí. Dódžó jsme opět přeměnili na tělocvičnu, čtvrt hodiny před polednem jsme ji opustili a vydali se domů. Nový cvičební rok byl zahájen.

Za členy Kokki dódžó přeji všem, kdo čte tento text, aby rok 2018 vás provázela osobní spokojenost a drželo se vás pevné zdraví.

Briza

Společná fotka zúčastněných

Seminář iaidó ve Zlíně v lednu 2018

Akce, iaidó, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povoleny

Dobrý den,

TENŠIN DÓDŽÓ – KOKKI DÓDŽÓ – ČESKÁ FEDERACE KENDÓ zvou srdečně na seminář
iaidó, který povede Vladimír Hyndrák, 5. dan.

Cvičení se uskuteční ve dnech 13. – 14. 1. 2018 ve Zlíně.

Místo konání:
tělocvična střední zdravotnické školy ve Zlíně – Bartošova čtvrť,
ulice Broučkova

Časy cvičení:
sobota 9.30 – 12.00 a 14.30 – 17.00
neděle 9.30 – 12.00

Cena semináře:
700,- Kč (jen sobota 450,- Kč)

Seminář je vhodný i pro začátečníky.
Nocleh možný v Tenšin dódžó ul. Jateční 523 ve vlastním spacáku (70,- Kč/os.
a noc).

Přihlášky a dotazy posílejte na info@tenshin.cz.
Uzávěrka přihlášek 8. 1. 2018.

V sobotu 16. 12. 2017 navíc pořádáme cvičení základů iaidó v našem dódžó.
Napište si o informace.

S pozdravem
Patrik Orth
Tenšin dódžó
http://tenshin.cz/
https://www.facebook.com/tensindodzo/