Shinbukan taikai 2020

Akce, iaidó, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Shinbukan taikai 2020

I letos se v Praze o uplynulém víkendu konalo Shinbukan taikai ( seminář ZNKR iaidó, zkoušky do 3.danu a soutěž jednotlivců a týmů ). O výuku se letos postarali čeští 5.dani (Balvín, Hyndrák, Kolísek a Štěpánová) , z Polska je doplnil také 5.dan Adam Majchrzak. Kvůli problémům s omezením koronakrize letos pořadatelé dostali svolení pořádat akci bez osobní účasti Victora Cooka, který v minulosti vedl tuto akci. Od nás z Kokki dojo se zůčastnil pouze Vladimír Hyndrák, který vyučoval a seděl jako porotce při zkouškách a i při taikai.

Pěkný report z akce napsal Tomáš Suk https://shinbukan.cz/2020/09/13/shinbukan-enbu-taikai-2020-vysledky-shrnuti/

Stručně o červencovém semináři iaidó ve Zlíně

Akce, iaidó, korjú, Muso šinden rjú, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stručně o červencovém semináři iaidó ve Zlíně

Jednodenní stáže iaidó ve Zlíně, které vedl Vladimír Hyndrák (5. dan), se v sobotu 11. července zúčastnila pouhá desítka iaidistů. Díky tomu měli všichni dost prostoru na cvičení i dotazy. Tentokrát jsme se rozcvičili pomocí základních techniky a ZNKR kat, abychom velkou část semináře věnovali katám čúden z Musó šinden rjú. Po vynucené přestávce a různých improvizovaných cvičeních venku, v našich obývacích pokojích a koupelnách, nám byla podána koňská dávka informací. Z hlav a kolen všech účastníků se jen kouřilo. Na závěr stáže jsme se pokochali ukázkou celé série, tj. deseti kat Hasegawa eišin rjú iai.

Těšíme se na další stáž, ať už bude kdy/kdekoliv.

Zdroj Tenšin dojo Zlín: http://tenshin.cz/index.php/2020/07/24/strucne-o-cervencovem-seminari-iaido-ve-zline/

Fotogalerie ze semináře s panem Haradou ze srpna 2019

Galerie, iaidó, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Fotogalerie ze semináře s panem Haradou ze srpna 2019

Iaidisté z Plzně umístili do svojí galerie velké množství fotografií ze semináře s panem Haradou ze srpna 2019 v Českých Budějovicích.

Zde je odkaz na galerii:

https://photos.google.com/share/AF1QipOtgmTys-ej2aHPrBs5ZODa89u3mB-AyVCATI9IIeL-xO5J6REUfZfVzupt1XoTEA?key=TkR1TngxeXRKS2RoRXFmWEk1SG9CZXNrb2VvT3dB

Výsledky EIC 2019

Akce, iaidó, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky EIC 2019

EIC 2019, Řecko, výsledky http://www.ekf-eu.com/downloads/ec_history%20-%20iaido.pdf

Zajímavostí vztažených ke Kokki dójo je, že bývalá členka Kristína za VB získala bronz v kat. 4.dan a BFS v týmech. Z oceněných lidí na ME (umístění či BFS) je 5 lidí, co se v srpnu účastnili semináře s panem Haradou ( Petr Koubek (3.místo kat. 1.dan), Jan Pábl (BFS kat. 1.dan), Kristína Silk (3.místo 4.dan, BFS týmy), Daniel Silk (BFS 5.dan), Pavel Tomeš (BFS 4.dan) ). Posíláme gratulaci k úspěchu.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Listopadový seminář iaidó v Ratiboři (Polsko)

Akce, iaidó, ZNKR Seitei iai Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Listopadový seminář iaidó v Ratiboři (Polsko)

V Ratiboři na jihu Polska (nedaleko Opavy a Ostravy) povede Vladimír Hyndrák spolu s Adamem Majchrzakem (oba 5.dan iaidó) dvoudenní seminář iaidó. Adam se účastní akcí iaidó v České republice (seminář s panem Haradou letos, Šinbukan taikai letos).